Stowarzyszenie LGD Pojezierze Brodnickie. Przewodnik przyrodniczy

Data realizacji: 2015-05

Chciałbyś odpocząć na łonie natury i masz w sobie detektywistyczną żyłkę? W takim razie wybierz Pojezierze Brodnickie! Ponad połowę jego powierzchni zajmują bogate gatunkowo drzewostany kryjące niemal sto jezior – to wymarzone warunki, by potrenować spostrzegawczość, szukając śladów bytujących tu zwierząt: zarówno dobrze znanych, jeszcze nie tak dawno pospolitych, jak żaby, bociany czy bobry, jak i tych coraz rzadziej już spotykanych, często żyjących w ukryciu, jak nietoperze, węże czy sowy.

Przewodnik przyrodniczy po Pojezierzu Brodnickim opisuje ponad pięćdziesiąt wybranych gatunków roślin i zwierząt, jakie występują w regionie. Powstał z myślą o tym, aby zachęcić młodego Czytelnika do wędrówek i poznawania bogactwa Brodnickiego Parku Krajobrazowego. Dużym atutem publikacji są przepiękne zdjęcia autorstwa profesjonalnych fotografów przyrody.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.