Świętokrzyskie. Kulinarny przewodnik i Kalendarz imprez 2019

Data realizacji: 01-2019

Kulinarny przewodnik i Kalendarz imprez 2019 to dwie najnowsze publikacje zrealizowane na zamówienie Województwa Świętokrzyskiego.

O kulinarnym przewodniku

Bogactwo i różnorodność kuchni regionu świętokrzyskiego, w zestawieniu z licznymi atrakcjami turystycznymi, to doskonała wizytówka województwa. Po wielu latach odrodziły się również tradycje winiarskie. Przewodnik pokazuje atrakcje kulinarne godne uwagi i wskaże, które miejsca warto odwiedzić! 

O kalendarzu imprez

Różnorodność oferty kulturalnej sprawia, że województwo świętokrzyskie przyciaga liczne grono odwiedzających. Najbardziej rozpoznawalną marką regionu są Górzy Świętokrzyskie, gdzie odbywają się imprezy turystyczne. Miasta natomiast zapraszają na wydarzenia muzyczne i  filmowe o ogólnopolskiej i międzynarodowej randze. Dziedzictwo kulturowe regionu w przystępny sposób przybliżają liczne lokalne jarmarki,  festyny i imprezy promujące śiętokrzyskie tradycje. W województwie organizowane są też widowiskowe rekonstrukcje historyczne i spotkania z nauką. Niezależnie od charakteru imprezy każde wydarzenie przybliża piękno świętokrzyskiej przyrody oraz bogactwo historii i kultury tych stron. Zachęcamy do odkrywania Świętokrzyskiego!

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.