Strona internetowa oraz aplikacja mobilna „Świętokrzyskie Szlaki Turystyczne” to kompleksowe narzędzie dla turysty podróżującego po terenie województwa świętokrzyskiego. Przewodnik prezentuje przebieg szlaków oraz okoliczne atrakcje turystyczne, wśród których wymienić można między innymi Świętokrzyski Park Narodowy, Rezerwat Krzemionki czy najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich, Łysicę, a także miejscowości takie jak Sandomierz, Kielce, Chęciny czy Busko-Zdrój.

Aplikacja mapowa umożliwia nawigowanie po szlakach – pieszych, kajakowych, spacerowych, rowerowych, edukacyjnych, tematycznych, pielgrzymkowych i konnych – oraz zapoznanie się z bazą informacji o wartych odwiedzenia miejscach. Opatrzone opisami i zdjęciami atrakcje są oznaczone na mapie i podzielone na kategorie: przyroda, zagospodarowanie turystyczne, punkty terenowe, kultura.

W mobilnym przewodniku sprawdzić można długość i profil wysokościowy trasy, kolor oznakowania w terenie oraz odległości innych szlaków lub obiektów od aktualnego położenia użytkownika. Turysta może również zobaczyć aktualną prognozę pogody w wybranym na mapie miejscu i wysłać komunikat o nieprawidłowym oznakowaniu szlaku dzięki modułowi „Znak nie tak”.

Aplikacja pozwala na wyznaczenie, zapisanie, udostępnienie i nagranie własnej trasy. Wykorzystuje technologię GPS, działa również w trybie offline i dostępna jest zarówno w polskiej, jak i w angielskiej wersji językowej. Strona internetowa swietokrzyskie.szlaki.pttk.pl umożliwia zaplanowanie wycieczki i pobranie jej do aplikacji.

Aplikacja i portal turystyczny „Świętokrzyskie Szlaki Turystyczne” zostały zrealizowane ze środków Województwa Świętokrzyskiego przez Zarząd Główny PTTK oraz Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie we współpracy z Oddziałem Świętokrzyskim PTTK w Kielcach.