W projekcie „Cyfrowa Gmina” przewidziany został duży budżet, do podziału na 733 gminy z całej Polski. Dofinansowanie może objąć do 100% wydatków kwalifikowanych, jest to więc doskonała okazja ku temu, aby w pełni spełnić aktualne potrzeby związane z cyfryzacją urzędu. Wysokość przydzielonych środków będzie zależała od dwóch czynników: wielkości gminy oraz stopnia jej zamożności. 

Oferujemy rozwiązania IT o takich cechach:

  • oprogramowanie do realizacji e-usług bazujące na licencji,

  • szkolenia w zakresie rozwiązań komunikacyjnych i alertowych, systemów backendowych opartych o chmurę,

  • rozwiązania mapowe oparte o chmurę. Utrzymujemy dane na serwerze, a dane przestrzenne na serwerze mapowym - dostępne przez CMS (zarządzanie treściami z dowolnego miejsca, przez kilka osób o różnych uprawnieniach edycyjnych). Rozwiązanie to wpisuje się w model realizację zadań z zakresu „Ustawowe zadania gmin”.

  • rozwiązania, które zapewniają ciągłość działania kluczowych systemów w samorządach np. system komunikacji z mieszkańcami, system zgłoszeniowy, harmonogram wywozu śmieci etc.,

  • otrzymujecie Państwo dostęp do panelu administracyjnego, aby móc samodzielnie zarządzać wszystkimi danymi, strona i aplikacja mobilna mają jeden wspólny CMS.

Zobacz nasze wybrane realizacje :

System zgłoszeniowy Kołobrzeg   -   http://usterka.kolobrzeg.eu/ (dostępny również w aplikacji mobilnej   Kolobrzeg.eu)

Portal miejski Tychy https://umtychy.pl/

Strona Zakładu Komunalnego w Tychach   https://tzuk.tychy.pl/

Oficjalna aplikacja miasta Częstochowa   -   https://amistad.pl/238-amistad-czestochowa

System informacji turystycznej Visit   Przemyśl   -   http://visit.przemysl.pl/

 

Wybrane moduły dla miast i gmin, ich zasada działania i przykładowe wdrożenia

Moduł   Zasada działania Przykład Wdrożono w aplikacjach 
System zgłoszeniowy do komunikacji z mieszkańcami Mieszkańcy mają możliwość zgłoszenia nagłej sytuacji lub konieczności interwencji przez aplikację lub stronę www, mogą krótko opisać problem, a powiadomienie trafia do odpowiedniej jednostki w urzędzie. Zgłaszający widzi status zgłoszenia i otrzymuje powiadomienie o rozwiązaniu jego sprawy.

Tychy

Kołobrzeg re:generacja

Rozkład komunikacji miejskiej Rozkład jazdy w aplikacji mobilnej i na stronie www wraz z wyszukiwarką połączeń pomiędzy miejscami, listą przystanków i najważniejszymi informacjami dla podróżnych.

Tychy

Prudnik

Dąbrowa Górnicza

System nawigacji rowerowej Interaktywna sieć ścieżek rowerowych daje możliwość wyznaczania trasy z punkty do punktu, wyświetlania tras rowerowych z danego obszaru, szlaki podzielone są na kategorie i oznaczone kolorami. Użytkownik ma możliwość oznaczania obiektów i ciekawych miejsc na trasie, moduł przydatny zarówno mieszkańcom jak i turystom.

Rowerowa Małopolska

Koszalin Rowery na Forum

System powiadomień

push i webpush

Powiadomienie push lub web push, to krótka wiadomość tekstowa, którą użytkownik otrzymuje na ekranie smartfona lub moniora. Może informować o dowolnym wydarzeniu, ostrzeżeniu lub np. terminach wywozu śmieci czy zanieczyszczeniu powietrza. Nysa 
Alertowy system przeciwpożarowy   System alertowy z powiadomieniami push, ułatwia komunikację w nagłych sytuacjach. Użytkownicy aplikacji widzą na mapie potencjalne zagrożenia, ale również otrzymują powiadomienie push, w sytuacji gdy muszą zostać powiadomieni. Jednocześnie mogą sami zgłaszać informacje o potencjalnych zagrożeniach do zarządcy. 

Puszcza Notecka

Kamery LIVE Moduł kamer Live może być połączony z wybranymi kamerami, które transmitują obraz z danego punktu miasta, na żywo. To funkcjonalność szczególnie przydatna mieszkańcom np. w godzinach szczytu, ale również turystom, którzy chcą odwiedzić dane miejsce. 

Busko Zdrój

Dąbrowa Górnicza

 

Zanieczyszczenie powietrza Mapa obrazująca stopień zanieczyszczenia powietrza w danym momencie. 

Tychy

Ostrów Wielkopolski

Kalendarz wywozu śmieci Klient ma możliwość wprowadzenia harmonogramu wywozu śmieci do CMS www oraz aplikacji mobilnej. Mieszkańcy widzą kalendarz wywozu śmieci, ale również dostają powiadomienie push w odpowiednim momencie.  

Ostrów Wielkopolski

Prudnik

Augustów

Ankiety  Moduł ankiety wykorzystuje formę formularzy czy kwestionariuszy stosowanych w badaniach statystycznych. W zależności od potrzeb klient może tam zawrzeć proste, szybkie pytanie lub bardziej rozbudowany formularz ankietowy. 

Busko Zdrój

Augustów

Jaworzno

 Quizy Dzięki quizom turyści i mieszkańcy poszerzają wiedzę o odwiedzanym lub zamieszkanym regionie. Mogą mieć formę zagadek, testów, krzyzówek itd. Zaimplementowane na www oraz w apliakcji mobilnej. 

Augustów

Szlakiem Plebiscytu 1920 na Powiślu

Rudzka mAPPka

Poza stroną www, aplikacją mobilną, systemem do komunikacji z mieszkańcami, możemy stworzyć również   mapę interaktywną , która doskonale zastąpi tradycyjne formy prezentacji (np. pdfów, jpgów, czy wydruków). Może to być mapa prezentacji sfer inwestycyjnych, przebiegu planowanych dróg czy chodników, przebiegu sieci ciepłowniczej, ścieżek rowerowych, szlaków turystycznych etc. 

Mobilna aplikacja miejska

Zapraszamy do kontaktu!