Artykuł o mobilnym audioprzewodniku po Dusznikach-Zdroju na Portalu Samorządowym:

Leczniczy, podalpejski klimat, źródła mineralne, borowiny, strefa aktywnej turystyki i festiwale muzyczne – to największe skarby kryjące się w Dusznikach-Zdroju. Miasto postawiło na nowoczesną interaktywną promocję swoich atrakcji w oparciu o technologie mobilne.
Duszniki City Walk - polsko-czeski audioprzewodnik jest bezpłatną aplikacją przeznaczoną na smartfony i tablety pracujące w oparciu o systemy iOS, Android i Windows Phone. Po jej uruchomieniu wbudowany w urządzenie moduł GPS, zlokalizuje nas na terenie miasta i poprowadzi do jego 20 największych atrakcji.
W przewodniku mobilnym znajdują się również ślady GPS okolicznych szlaków turystycznych oraz aktualny kalendarz imprez kulturalnych. Aplikację mobilną, bazującą na autorskiej technologii Treespot, wyprodukowała firma Amistad Group na zlecenie Urzędu Miejskiego w Dusznikach-Zdroju.
Duszniki-Zdrój chcą pokazać się jako miasto z historią i bogatą tradycją - zabytkowy rynek z kamieniczkami noszącymi ślady różnych epok, Muzeum Papiernictwa, kościół parafialny pw. Św. Piotra i Pawła ze wspaniałą i rzadko spotykaną amboną w kształcie wieloryba, Klasztor Franciszkanów, Dworek Fryderyka Chopina czy kolorowa fontanna. Te i wiele innych atrakcji miasta i okolic można pozanć dzięki mobilnemu audio-przewodnikowi.