Od kilkunastu lat realizujemy projekty dotyczące nawigacji i geolokalizacji. Tworzymy zgrany i dynamiczny zespół, który łączy w pracy kreatywne pomysły, nowe trendy i wieloletnie doświadczenie.

Posiadamy przetestowany, autorski system Treespotktóry stanowi trzon naszych projektów! W portfolio firmy znajduje się ponad 550 realizacji, które zdobyły ponad 30 nagród!

Lubimy wyzwania i nie ma dla nas rzeczy niemożliwych! Czekamy na Twój pomysł!

 

 Zespół mobilny w Tarragonie w Hiszpanii podczas wdrażania międzynarodowej aplikacji edukacyjnej StratApp

Najważniejsze daty w historii firmy

2022

Amistad dziś

W ciągu kilkunastu lat działalności opracowaliśmy ponad 350 różnych projektów, w tym ponad 200 realizacji mobilnych i internetowych. Nasze produkty otrzymały ponad 30 nagród. Mamy ponad 2 miliony użytkowników naszych aplikacji mobilnych na dwóch platformach – Android i iOs. Zaufało nam pół tysiąca klientów.
2019

Nagroda Mobile Web Award

Nasza aplikacja po raz kolejny doceniona za granicą! Aplikacja PKL Kasprowy Wierch zdobyła nagrodę Mobile Web Award i otrzymała miano najlepszej aplikacji w kategorii "Best Regional Application". Nagroda jest przyznawana przez amerykańskie Stowarzyszenie Marketingu Internetowego (Web Marketing Association) działające od 1997 roku w Bostonie.

Pocztówka AR

W aplikacji "Open Air Museum. Cieszyn. Český Tĕšín" stworzyliśmy nowej jakości produkt turystyczny, w którym dzięki rozszerzonej rzeczywistości (AR – Augmented Reality) można wcielić się w postać historyczną i wysłać pocztówkę z muzeum np. ze swoim wizerunkiem.
2018

Amerykańska nagroda Mobile Web Award

Aplikacja Forum Gdańsk zdobyła amerykańską nagrodę Mobile Web Award i otrzymała miano najlepszej aplikacji w kategorii "Best Shopping". Nagroda jest przyznawana przez amerykańskie Stowarzyszenie Marketingu Internetowego (Web Marketing Association) działające od 1997 roku w Bostonie.

Innowacyjna - mapa 3D

Opracowaliśmy innowacyjną mapę 3D Kasprowego Wierchu, Mapa prezentuje szereg nowoczesnych narzędzi i została zaimplementowana w aplikacji mobilnej "PKL Kasprowy Wierch" oraz na stronie internetowej.
2016

Plan 3D i nawigacja wewnątrz obiektów

Powstają aplikacje mobilne z innowacyjną nawigacją wewnątrz budynków Galerii Krakowskiej i Galerii Morena w Gdańsku, pełne katalogi sklepów, oznaczanie pozycji samochodu na parkingu oraz wytyczanie trasy od niego i z powrotem, trójwymiarowy plan galerii.

Mobile Trends Awards

Prestiżowa nagroda Mobile Trends Awards w kategorii "Podróże i turystyka" przyznana została aplikacji "Kasprowy Wierch – PKL" zrealizowanej dla Polskich Kolei Linowych. W aplikacji znajduje się innowacyjna mapa 3D Kasprowego Wierchu.
2015

Kraków Airport - aplikacja dla lotniska

Stworzyliśmy pierwszą aplikację mobilną dla lotniska. Powstała "Kraków Airport" na zamówienie Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków. Aplikacja otrzymała wyróżnienie w konkursie Nagrody Magellana 2016 oraz nominację Mobile Trends Awards 2016.

Bydgoszcz aplikacja miejska

Powstaje kolejna aplikacja miejska z wykorzystaniem systemu Treespot, na zamówienie Urzędu Miasta Bydgoszcz. Jest to jednocześnie oficjalna aplikacja mobilna miasta.
2014

Treespot Czestochowa

Powstaje aplikacja dla Częstochowy - jedna z pierwszych aplikacji miejskich z wykorzystaniem systemu Treespot - stworzona na zamówienie Urzędu Miasta w Częstochowie, oprowadza po najważniejszych obiektach w mieście, posiada rozkład komunikacji, wydarzenia i aktualności.
2012

Gra terenowa

Powstaje pierwsza aplikacja questowa „Gościniec 4 Żywiołów”. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie nie tylko w Polsce ale i w Europie.
2011

Innovator Małopolski

Otrzymaliśmy prestiżowy certyfikat Innovator Małopolski za innowacyjne rozwiązania wprowadzane na rynek turystyczny i mobilny.

Nagroda Magellana

Pierwsza nagroda Magellana dla przewodnika mobilnego! Nagrodę dla aplikacji mobilnej w kategorii przewodnik mobilny otrzymała aplikacja "Treespot Kraków". Zobacz wszystkie >>

Powstaje Treespot

Powstaje autorski system Treespot. Składa się z aplikacji mobilnej, strony www oraz systemu CMS. Do dzisiaj jego możliwości są poszerzane. Pierwszy mobilno-internetowy przewodnik z wykorzystaniem systemu Treespot tworzymy dla Krakowa.
2010

Traseo - szlaki i mapy

Traseo.pl - portal społecznościowy i aplikacja mobilna dedykowane miłośnikom turystyki aktywnej. Dzisiaj Traseo jest jednym z wiodących na internetowym rynku turystycznym.
Czytaj więcej
2008

Nagroda Magellana

Pierwsza nagroda dla naszej publikacji. Nagrodę Magellana w kategorii przewodnik ilustrowany otrzymał przewodnik „Kostrzyn nad Odrą. Bastion historii i przyrody”
2004

Powstanie firmy

Amistad na początku specjalizuje się w drukowanych wydawnictwach turystycznych. Polska oferta wydawana jest pod marką Polska Turystyczna. Później zaczynamy również realizować projekty internetowe i mobilne.

 

Zobacz wszystkie nagrody