ePR: Aplikacja Szklarskiej Poręby wygrywa w prestiżowym konkursie

Artykuł w serwisie ePR o sukcesie aplikacji po Szklarskiej Porębie:

Przewodnik mobilny po Szklarskiej Porębie zwyciężył w prestiżowym konkursie Mobile Trends Awards 2013 i otrzymał statuetkę w kategorii „Miasto z najlepszą stroną lub aplikacją mobilną”. Szklarska Poręba wyprzedziła w konkursie trzy duże miasta także nominowane do nagrody – Kraków, Gdynię i Wrocław. Aplikacja powstała z inicjatywy Urzędu Miejskiego w Szklarskiej Porębie i została wykonana przez firmę Amistad na bazie autorskiej technologii Treespot.

Mobile Trends Awards to prestiżowe nagrody dla branży technologii mobilnych przyznane już po raz trzeci za najlepsze realizacje z minionego roku. Jest to wyróżnienie za innowacyjne pomysły oraz podążanie za światowymi trendami na rodzimym rynku mobile.

Przewodnik mobilny Szklarska Poręba skierowany jest do miłośników turystyki aktywnej - rowerowej, pieszej i narciarskiej. Aplikacja na urządzenia z systemem iOs i Android, prowadzi po najciekawszych szlakach wokół Szklarskiej Poręby i gmin sąsiednich, podzielonych na poszczególne kategorie – rowerem, pieszo, na nartach, samochodem. Aplikacja zawiera listę atrakcji Szklarskiej Poręby, Harrachova i okolic. Do każdego z miejsc dołączony jest jego opis, zdjęcia oraz dokładna lokalizacja. Ważną funkcją jest synchronizacja ze stroną internetową Szklarskiej Poręby, z której mogą być pobierane istotne informacje, np. komunikaty meteorologiczne. Poza polską wersją językową, aplikacja posiada także wersję czeską, angielską i niemiecką.

Aplikacja działa w trybie online i offline, posiada możliwość wcześniejszego pobrania danych. Dzięki wbudowanemu modułowi GPS użytkownik może poruszać po danym szlaku lub znaleźć drogę do konkretnego miejsca – aplikacja wyznacza trasę do celu z bieżącej lokalizacji. Wbudowany kalendarz pozwala na dodawanie do planera interesujących wydarzeń. Aplikacja posiada także opcję oznaczania miejsc lub tras jako ulubionych. Dodatkowym udogodnieniem jest skaner kodów QR, dzięki któremu w szybkim tempie można przenieść się na dowolną stronę www lub zasięgnąć dodatkowych informacji o danym obiekcie.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z naszymi realizacjami i wiedzieć więcej o wdrażanych przez nas innowacyjnych rozwiązaniach?

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.