Ostróda. Wrota Mazur Zachodnich

Mazury Zachodnie liczne dwory, pałace i zamki oraz wiele ciekawych architektonicznie i kulturowo miejscowości, których szlakami prowadzi przewodnik "Ostróda. Wrota Mazur Zachodnich".

Podróż po Mazurach Zachodnich warto zacząć od zwiedzenia perły regionu – Ostródy. Dzieje miasta i trasy spacerów po nim zostały opisane w rozdziałach II i III przewodnika "Ostróda. Wrota Mazur Zachodnich". Ponadto, lektura rozdziału II dostarczy czytelnikowi wiadomości na temat flory, fauny i ukształtowania terenu Mazur Zachodnich oraz przybliży główną atrakcję regionu – Kanał Ostródzko-Elbląski. Aby poznać piękne i niezwykle interesujące okolice Ostródy, warto wybrać się na którąś z wycieczek opisanych w rozdziale IV. Po powiecie ostródzkim można podróżować samochodem, na rowerze, na nartach biegowych lub kajakiem – Mazury Zachodnie sprzyjają aktywnej turystyce. Żeby urlop był udany, a spragnionym wrażeń turystom nie umknęła żadna atrakcja, w rozdziale V zostały zebrane przydatne podczas podróży informacje o różnych miejscach i instytucjach – od hoteli przez restauracje po muzea.

 

zamawiający:

Urząd Miejski w Ostródzie

×
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z naszymi realizacjami i wiedzieć więcej o wdrażanych przez nas innowacyjnych rozwiązaniach?

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.