Bursztynowy Szlak Greenways. Przyroda, tradycja, ludzie

Przewodnik ekoturystyczny zaprasza w podróż przez regiony leżące na współczesnym trakcie historycznym. Ma na celu zainspirowanie do podróży rowerową trasą dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego wiodącą w Polsce od granicy ze Słowacją przez Kraków i dalej Doliną Wisły po Morze Bałtyckie. 
 
Przewodnik "Bursztynowy Szlak Greenways. Przyroda, tradycja, ludzie", wydany w językach polskim i angielskim, jest inicjatywą Fundacji Partnerstwo dla Środowiska - Programu Zielone Szlaki - Greenways zrealizowaną we współpracy z Programem PolskaTurystyczna.pl. Część pierwsza publikacji prezentuje ideę i założenia Bursztynowego Szlaku Greenways jako ekoturystycznej trasy dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego, natomiast część druga książki jest swoistym przewodnikiem w pigułce po skarbach dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Bursztynowego Szlaku w Polsce. Czytelnicy znajdą tu także wiadomości dotyczące dojazdu, punktów informacji turystycznej, zwiedzania poszczególnych atrakcji oraz najważniejszych lokalnych świąt i targów, a także inne przydatne w podróży wskazówki.  

 Autorami przewodnika "Bursztynowy Szlak Greenways. Przyroda, tradycja, ludzie"są Krzysztof Bzowski i Dominika Zaręba.

zamawiający:

Fundacja Partnerstwo dla Środowiska

×
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z naszymi realizacjami i wiedzieć więcej o wdrażanych przez nas innowacyjnych rozwiązaniach?

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.