Złocieniec i okolice

Złocieniec należy po Pojezierza Drawskiego, które zajmuje środkową część Pomorza Zachodniopomorskiego. W przewodniku "Gmina Złocieniec i okolice" pokrótce omówiono ciekawe miejsca w mieście i okolicy, historię oraz przyrodę regionu. Czytelnik znajdzie tu opis tradycyjnych produktów tradycyjnych i lokalnych, takich jak sielawa wędzona z Pojezierza Drawskiego, pierogi z miętą czy śliwkę w czekoladzie. Kolorowy przewodnik proponuje także trasy i pomysły zwiedzania dla aktywnych - szlaki rowerowe, piesze i wodne, żeglarstwo i nurkowanie. 

Przewodnik turystyczny z atlasem opisuje region objęty działaniem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Partnerstwo Drawy", powstał z inicjatywy Urzędu Gminy Złocieniec. Książka została wydana w trzech wersjach językowych - polskiej, angielskiej i niemieckiej. 

Przewodnik "Gmina Złocieniec i okolice" otrzymał wyróżnienie "Róża Regionów 2013" w kategorii "Projekty specjalne" przyznane przez Dwutygodnik "Wiadomości Turystyczne".

zamawiający:

Gmina Złocieniec

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z naszymi realizacjami i wiedzieć więcej o wdrażanych przez nas innowacyjnych rozwiązaniach?

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.