Aplikacja mobilna i portal turystyczny ZachodniaMałopolska.pl są efektem współpracy 8 stowarzyszeń – Lokalnych Grup Działania z terenu północno-zachodniej Małopolski, polegającej na opracowaniu wspólnej oferty turystycznej skierowanej do osób odwiedzających region. W ramach projektu prowadzone także były zróżnicowane działania PR.

 
Zachodnia Małopolska jest regionem o szczególnych walorach turystycznych. Zwiedzanie może być jeszcze większą przyjemnością dzięki aplikacji mobilnej i portalowi ZachodniaMałopolska.pl. Jednym z ważniejszych elementów jest baza tras turystycznych i gotowych wycieczek – pieszych, rowerowych, nordic walking, a nawet kajakowych lub przeznaczonych specjalnie dla rodzin z dziećmi. Użytkownik może zaplanować swój wolny czas dzięki planerowi, w którym znaleźć się mogą nie tylko najciekawsze wydarzenia z regionu, ale też szczególnie interesujące miejsca.
 
Realizacja projektu wzbogacona była o działania PR, które zakładały przeprowadzenie reklamowych kampanii radiowych oraz w internecie, a także przygotowanie gadżetów ze spersonalizowanym nadrukiem i kolportaż ulotek.