Kołobrzeg RE:GENERACJA to odświeżona wersja dawnej strony i aplikacji Klimatyczny Kołobrzeg. To propozycja aktywnego przemierzania jednego z najpopularniejszych miast nadbałtyckich. W aplikacji znajdziemy najważniejsze atrakcje turystyczne miasta, a także bogatą bazę bieżących wydarzeń i artykułów o historii i specyfice Kołobrzegu. 

Mobilny przewodnik pokaże nam, gdzie najlepiej spędzić czas, jakie czekają na nas atrakcje, gdzie możemy smacznie zjeść lub zregenerować siły. W aplikacji znajduje się spis najciekawszych zabytków i miejsc wartych zobaczenia. Wszystkie obiekty zostały podzielone na kategorie, każdy z nich posiada także swoją wizytówkę, która zawiera opis, dane teleadresowe oraz położenie. Dzięki podanym lokalizacjom GPS z łatwością można odnaleźć dane miejsce na mapie. Funkcją przydatną dla turystów aktywnych jest zbiór tras, wraz z zaznaczonymi i opisanymi atrakcjami. Znaleźć tu można także spis stale aktualizowanych, najważniejszych wydarzeń z okolicy oraz aktualności. Użytkownik będzie o nich informowany na bieżąco dzięki powiadomieniom push.

W aplikacji wprowadzona została funkcja "Zgłoś usterkę", która znacząco ułatwia wymianę informacji pomiędzy mieszkańcami a urzędem. Mieszkańcy poprzez aplikację mają możliwość wysłania zgłoszenia o usterce - może to być uszkodzony chodnik, zdewastowana ławka w parku czy też niedziałający parkomat. Poprzez prosty formularz dołączają zdjęcie oraz lokalizację, a sprawa od razu trafia do właściwej jednostki w urzędzie. Są także powiadamiani o rozwoju sytuacji i stopniu załatwienia sprawy. 

 
Nominacja Mobile Trends Awards 2014 w kategorii "Miasto z najlepszą stroną lub aplikacją mobilną" - dla wersji Klimatyczny Kołobrzeg