Euroregion Beskidy

Euroregion Beskidy, obejmujący tereny leżące na pograniczu Polski, Słowacji i Czech, to kraina o bogatej historii, urzekająca krajobrazami, architekturą i tradycjami. Leży ona wśród gór, w pobliżu rzek i dużych zbiorników wodnych – a to sprawia, że doskonale nadaje się do aktywnego spędzania czasu i uprawiania różnych sportów. Region jest interesujący także pod względem kulturowym. Wciąż żywe są tu tradycje i folklor, nie brakuje też pięknych zabytków – drewnianych kościółków, malowniczych zamków i pałaców czy pamiątek przemysłowych tradycji tych obszarów.  

Przewodnik turystyczny "Euroregion Beskidy" przybliża polską część euroregionu, do której należą fragmenty województw małopolskiego i śląskiego. Kieszonkowa, pełen fotografii i ciekawostek publikacja została podzielona na siedem rozdziałów, w których autorka Iwona Baturo barwnie opisuje przyrodę, zabytki, kulturę i sztukę, proponuje różne formy rekreacji i turystyki aktywnej, a także podpowiada, jak zwiedzać region z dziećmi.

Publikacji przyznano Nagrodę Magellana w kategorii "Najlepszy przewodnik kieszonkowy 2014 roku".

zamawiający:

Stowarzyszenie Region Beskidy

×
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z naszymi realizacjami i wiedzieć więcej o wdrażanych przez nas innowacyjnych rozwiązaniach?

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.