Powiat krakowski. Kraina skarbów

Gdzie żyli łowcy mamutów i Celtowie? Który król chował się w jaskini? Co wspólnego z ziemią krakowską ma mityczny Herkules? Gdzie w zaloty jeździł Wyspiański? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można poznać, zwiedzając powiat krakowski: krainę zadziwiającą różnorodnością krajobrazów i mnogością zabytków. Ziemie te pełne są niezwykłych dzieł natury: ostańców o fantastycznych kształtach, tajemniczych jaskiń i malowniczych dolin licznych rzek. Spośród dzieł człowieka wyróżniają się tu średniowieczne zamki, gotyckie świątynie, imponujące pałace i kameralne dworki szlacheckie.

Przewodnik po powiecie krakowskim to nowa, zaktualizowana wersja bardzo ciekawej publikacji, w której autor - Krzysztof Bzowski - podpowiada, co warto zwiedzić w okolicach królewskiego miasta. Drugie wydanie powstało w wersji dwujęzycznej - polsko-angielskiej. W przewodniku, oprócz opisu najważniejszych atrakcji i ciekawych tras turystycznych, Czytelnik znajdzie najważniejsze informacje praktyczne oraz mapki z oznaczeniem szlaków. Całość uzupełniają kolorowe fotografie.

zamawiający:

Starostwo Powiatowe w Krakowie

×
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z naszymi realizacjami i wiedzieć więcej o wdrażanych przez nas innowacyjnych rozwiązaniach?

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.