Aplikacja prezentuje wszystkie piesze szlaki turystyczne PTTK, szlaki rowerowe oraz edukacyjne znajdujące się na terenie woj. Mazowieckiego oraz informacje o kilkuset interesujących krajoznawczo obiektach i miejscach w pobliżu szlaków. Jest to praktyczne, łatwe w obsłudze narzędzie dla nowoczesnego turysty, pozwalające na nawigację po szlakach turystycznych Mazowsza. Aplikacja korzysta z tych samych danych o obiektach i szlakach, które są prezentowane na mapie i w portalu krajoznawczym znajdującymi się pod adresem https://mazowsze.szlaki.pttk.pl

Aplikacja umożliwia: wyznaczenie trasy po szlakach i nawigację po trasie, pobranie offline mapy, szlaków i danych wysokościowych, zobaczenie wszystkich informacji o danym szlaku lub obiekcie, odczyt odległości i azymutu do dowolnego miejsca oraz jego wysokość n.p.m., udostępnienie swojej pozycji, nagrywanie trasy, sprawdzenie prognozy pogody dla dowolnego miejsca, zobaczenie na mapie interesujących miejsc w okolicy, nawigację trasą utworzoną w komputerze, zapisanie i udostępnienie ulubionych miejsc i szlaków.

Do każdego szlaku pieszego prezentowanego w aplikacji przyporządkowane są, znajdujące się w jego pobliżu, ciekawe miejsca krajoznawcze, przyrodnicze (parki krajobrazowe, rezerwaty, zbiorniki wodne itp.) oraz inne obiekty atrakcyjne dla turysty. Znaleźć tu można także wiele informacji na temat wsi i miast, przez które przebiegają szlaki. Na trasie wycieczki pojawi nam się np. informacja o takich miastach jak Pułtusk lub Grodzisk Mazowiecki, czy też o wsi Adamów lub Czersk. Wśród interesujących miejsc znajdziemy np. Rezerwat „Okólny Ług", Centrum Rzeźby Polskiej w miejscowości Orońsko, czy też wiele zespołów parkowo-pałacowych. Można także zobaczyć jego profil wysokościowy, kolor oznakowania w terenie, a także przejrzeć dane o długości szlaku oraz odległości innych szlaków lub obiektów od aktualnego położenia użytkownika.