Szlak kulinarny Opolski Bifyj. Informator

Tradycje lokalnej kuchni to jeden z elementów decydujących o atrakcyjności regionu, na równi z zabytkami i miejscami rozrywki. Jakie więc smaki pobudzą wyobraźnię turysty podróżującego po Opolszczyźnie? Pierwsze skojarzenie to kuchnia typowo śląska. Ponadto w tym obszarze mieszały się wpływy kuchni niemieckiej, czeskiej i polskiej z kuchnią kresową, która przybyła tu wraz z przesiedleńcami.

Skarby tutejszej kuchni poznamy w licznych restauracjach rozrzuconych po całym regionie. By zachęcić mieszkańców i przyjezdnych do poznawania smaków Opolszczyzny, stworzono szlak kulinarny Opolski Bifyj, który łączy najciekawsze lokale. W podążaniu szlakiem poprowadzi nas krótki informator, w którym obok najważniejszych informacji o opolskiej kuchni znajduje się opis każdej z restauracji na szlaku wraz z listą pobliskich atrakcji. Całość uzupełnia poręczna mapka.

Wyróżnienie w konkursie "Najlepsze publikacje turystyczne 2016 roku" - Nagroda Magellana,  w kategorii "Przewodnik kieszonkowy".

zamawiający:

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego

×
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z naszymi realizacjami i wiedzieć więcej o wdrażanych przez nas innowacyjnych rozwiązaniach?

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.