Kalendarz imprez turystycznych województwa świętokrzyskiego

Województwo świętokrzyskie zaprasza do wspólnego spędzania czasu. Wybór imprez, festiwali, jarmarków i innego typu propozycji jest ogromny. Festiwale i przeglądy artystyczne przyciągną najbardziej wybrednych koneserów sztuki. Pokazy, warsztaty oraz pikniki młodszym i starszym przybliżą kulturę ludową. Właściciele gospodarstw rolnych coraz chętniej prezentują swoje wyroby na lokalnych jarmarkach. Ośrodki kultywujące tradycje archeologiczne i hutnicze regionu organizują bardzo ciekawe festiwale. Propozycje rywalizacji sportowej oraz rajdy turystyczne zapraszają amatorów aktywnego spędzania czasu. Turnieje rycerskie i inscenizacje historyczne przeniosą na chwilę do świata starych zamków, dawnych bohaterów i walk o wolność ojczyzny. Nie brakuje też propozycji dla najmłodszych.

W niniejszej publikacji udało się zmieścić tylko część bogatej oferty imprez odbywających się w województwie. Wybrano wydarzenia o szerokim zasięgu i kilkuletniej przynajmniej tradycji. Krótki
opis każdej imprezy pozwoli zapoznać się z jej charakterem, a dane kontaktowe przekierują zainteresowanych do szczegółowych informacji.

zamawiający:

UM Województwa Świętokrzyskiego

×
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z naszymi realizacjami i wiedzieć więcej o wdrażanych przez nas innowacyjnych rozwiązaniach?

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.