Aplikacja turystyczna „Szlak Green Velo” i strona internetowa greenvelo.pl oprowadzają po najdłuższej trasie rowerowej w Polsce. Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, ma blisko 2000 km długości i przebiega przez obszar pięciu województw leżących we wschodniej części kraju: warmińsko-mazurskiego (ok. 420 km), podlaskiego (ok. 592 km), lubelskiego (ok. 351 km), podkarpackiego (ok. 428 km) i świętokrzyskiego (ok. 190 km).
Aplikacja i strona są bazą najciekawszych miejsc przydatnych turyście. Możemy znaleźć tu: mnóstwo atrakcji, bazę gastronomiczną, noclegową, zabytki i miejsca interesujące pod względem przyrodniczym. To także zbiór gotowych pomysłów na wycieczki rowerowe, przy których oznaczony został dystans, czasy przejazdu i zwiedzania. W doborze tras, turyście pomoże planer, a największą zaletą jest możwliwość zaplanowania własnej wycieczki na stronie www w 3 krokach i wgrania jej do aplikacji mobilnej. Dzięki temu, aplikacja poprowadzi nas trasą, którą wcześniej wybraliśmy.
Wystarczy:
1. wyznaczyć w planerze na stronie greenvelo.pl trasę po szlaku Green Velo lub sieci szlaków łącznikowych,
2. dodać atrakcje turystyczne, obiekty gastronomiczne, miejsca noclegowe,
3. wziąć plan ze sobą.
Wyjątkowość i różnorodność regionów, przez które prowadzi szlak Green Velo podkreślają atrakcje turystyczne, zarówno te usytuowane bezpośrednio na trasie, jak i te znajdujące się na obszarze 20-kilometrowego korytarza po obu stronach trasy. Są wśród nich liczne zabytki stanowiące ważną część polskiego dziedzictwa kulturowego, m.in. katedra we Fromborku, zamek w Lidzbarku Warmińskim, kompleks klasztorny w Supraślu, dawne żydowskie miasteczka Tykocin, Chmielnik i Leżajsk, miasta Chełm, Włodawa i Szczebrzeszyn znane ze swego wielokulturowego dziedzictwa, nadbużańskie sanktuaria różnych wyznań w Kostomłotach, Kodniu i Jabłecznej, starówka w Przemyślu, zamek w Łańcucie, miasto Sandomierz czy ruiny zamku w Ujeździe. Do tego dochodzą miejsca niezwykle cenne przyrodniczo: 5 parków narodowych, 15 parków krajobrazowych, 26 obszarów specjalnej ochrony ptaków oraz 36 specjalnych obszarów ochrony siedlisk. Biegnie przez nie 615 km szlaku (31% długości trasy). Niemal 580 km (29% długości trasy) stanowią odcinki prowadzące przez tereny leśne, a 180 km (9% długości trasy) przypada na doliny rzek. Przez bardzo atrakcyjne widokowo wały przeciwpowodziowe i nieczynne nasypy kolejowe szlak wiedzie na ponad 70 km (3% długości trasy).
Nominacja Mobile Trends Awards 2017 w kategorii "Mobilna Aplikacja Roku"