Aplikacja mobilna Siedlce jest doskonałym przewodnikiem po wschodnich terenach województwa mazowieckiego. Rozbudowane informacje o mieście ułatwiają poznawanie jego historii, a sześć tras rowerowych po powiecie siedleckim - Budzieszyńska, Korczewska, Reymontowska, Wodyńska, Zielone Siedlce oraz Dolina Muchawki - zachęca do bliższego kontaktu z przyrodą nieskażoną przemysłem. Malownicze, rozległe doliny rzek Liwiec i Bug – niezwykle atrakcyjne, a wciąż słabo odkryte – to pole do eksploatacji dla wszystkich spragnionych aktywnego wypoczynku. Turysta znajdzie tu zabytki, staropolskie dwory, ślady dziejów unitów, ciche ostoje nad brzegami rzek oraz aż dziewięć florystyczno-faunistycznych rezerwatów przyrody.

Wybierając się na jedną z sześciu opisanych tras rowerowych, warto obejrzeć pałac w Korczewie, sprawdzić, jaką ofertę ma dla nas odrestaurowany dwór w Mościbrodach, przejechać się konno w Chlewiskach, pokontemplować chwilę w sanktuarium w Mokobodach, poszukać śladów Żeromskiego w Łysowie i Niwiskach lub przekonać się, czemu Mordy zawdzięczają swoją nazwę.

Dzięki aplikacji użytkownik pozna najważniejsze zabytki ziemi siedleckiej i nie zgubi się na liwieckich i nadburzańskich trasach rowerowych, a wszystko za sprawą lokalizacji GPS, która pozwoli nam na łatwe zlokalizowanie swojej pozycji oraz odnalezienie na mapie danego obiektu. Aplikacja dostarcza także garść najświeższych informacji o imprezach i ofercie kulturalno-rekreacyjnej. Znaleźć tu można także bazę obiektów, podzielonych na kategorie, m.in. noclegi i lokale gastronomiczne.

Kolejną atrakcyjną częścią aplikacji są questy, będące świetną propozycja połączenia aktywnego wypoczynku z turystyką odkrywczą i poznawczą. Użytkownik, w czytelnej i przyjemnej formie, otrzymuje polecenia do wykonania, które wiążą się z koniecznością odnalezienia danej lokalizacji. Po wykonaniu zadania przechodzimy do kolejnego etapu zabawy, a na jej końcu czeka nagroda – niespodzianka.

Nowością w aplikacji jest moduł o zrewitalizowanym Parku Miejskim Aleksandria – nowocześnie zaaranżowany teren służy nie tylko do wypoczynku i rekreacji, ale jest też przestrzenią wydarzeń kulturalno-artystycznych. Użytkownik może skorzystać z funkcji mapy 3D, dzięki której zobaczy przekrój całego parku z zaznaczonymi najważniejszymi miejscami. Dodatkowo turysta znajdzie tutaj quizy z wiedzy o parku, informacje o stałych wydarzeniach, a także zaznaczone na mapie ścieżki przyrodnicze, które są ciekawą propozycją na spacer w cieniu drzew, zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych.

Mobilny przewodnik zawiera także dodatkowe moduły, jak planer, skaner kodów QR czy dostęp do prognozy pogody.

Aplikacja wykorzystuje mapy OpenStreetMap, GPS, działa w trybie offline i stworzona została na urządzenia z systemem Android i IOS.