Przewodnik "Pieszo przez świętokrzyskie"

Województwo świętokrzyskie zaprasza wędrowców do odkrywania niezwykłego bogactwa przyrodniczego i krajobrazowego regionu. Pośród wzniesień Gór Świętokrzyskich i wzgórz Wyżyny Sandomierskiej kryją się krasowe jaskinie i labirynty lessowych wąwozów, a w lasach dawnej Puszczy Świętokrzyskiej dotrzeć można do "piekielnych" skał oraz śladów dalszej i bliższej historii. Nad regionem górują szczyty Łysogór, gdzie pośród wspaniałych drzewostanów Puszczy Jodłowej rozciągają się usiane głazami gołoborza.

Miłośnicy pieszych wędrówek mają tu do wyboru trasy o łącznej długości ponad 1300 kilometrów. Przewodnik "Pieszo przez świętokrzyskie" pozwala łatwo zaplanować atrakcyjną wycieczkę, z wieloma interesującymi miejscami. To przy tym znakomita okazja, by aktywnie spędzić czas na łonie przyrody - w samotności lub w grupie, z rodziną albo przyjaciółmi - ciesząc się pięknymi krajobrazami.

zamawiający:

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

×
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z naszymi realizacjami i wiedzieć więcej o wdrażanych przez nas innowacyjnych rozwiązaniach?

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.