Bielsk Podlaski to niewielka miejscowość położna w jednej z najbardziej urokliwych polskich krain – na Podlasiu, gdzie od lat stykają się kultury zachodnia i wschodnia. Bielsk Podlaski ma sporo do zaoferowania odwiedzającym go turystom: zabytki sakralne, ciekawe wydarzenia kulturalne i festiwale przybliżające specyfikę innych kultur.

Z myślą przede wszystkim o turystach powstała aplikacja mobilna, pełniąca rolę przewodnika po mieście. Znajdziemy w niej obszerną bazę miejsc, w tym licznych zabytków, atrakcji turystycznych, sklepów i instytucji, a także wykaz zintegrowanych z treścią udostępnioną na stronie internetowej Miasta Bielsk Podlaski aktualności oraz wydarzeń, o których można dowiedzieć się dzięki spersonalizowanym powiadomieniom push.

Każdy z obiektów w aplikacji posiada opis, dane teleadresowe, a także współrzędne GPS, dzięki czemu w łatwy sposób można go zlokalizować na mapie i wyznaczyć do niego trasę. Znajdujące się w bazie obiekty można także zobaczyć na zbiorczej mapie i wyświetlać je według założonych filtrów.

W mobilnym przewodniku znajdziemy również informacje na temat rozkładu jazdy komunikacji miejskiej, opis miasta i okolic, prognozę pogody, a także odnośnik do questu, czyli gry miejskiej, w ciekawy sposób oprowadzającej po atrakcjach Bielska Podlaskiego.

Aby aplikacja działała poprawnie, nie jest wymagane połączenie z internetem, konieczna jest jednak wcześniejsza aktualizacja bazy danych.

Aplikacja mobilna dostosowana jest do standardów WCAG.