Aplikacja mobilna i strona www Spisz i Podhale powstały z inicjatywy Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Spisz i Podhale. Przedstawiają urokliwe krainy, jakimi są Spisz i Podhale – znane turystom z pięknych i malowniczych szlaków oraz zachwycającej przyrody. Zarówno w aplikacji jak i na stronie www znajdziemy bazy miejsc wartych odwiedzenia. Zostały podzielone na kilka kategorii, co ułatwia użytkownikom wyszukiwanie interesujących pozycji. Każdy obiekt posiada dane teleadresowe, zdjęcie i opis, który przybliża charakter miejsca. Ważnym dla turystów modułem w aplikacji mobilnej są trasy GPS, których przemierzenie pozwala na zapoznanie się z okolicą. Aplikacja posiada opcję wyznaczania trasy do danego miejsca, jak i do jej początku i końca.

Mobilny przewodnik dostarczy także informacji na temat aktualnych wydarzeń w regionie, można je dodać do planera – podobnie jak obiekty i trasy - dzięki temu najważniejsze dla nas dane będziemy mieć zawsze pod ręką.

Aplikacja dostępna jest na systemy Android, iOS oraz w wersji natywnej na Windows Phone. Strona www i aplikacja powstały w dwóch wersjach językowych: polskiej i słowackiej.