Aplikacja mobilna „Janów Lubelski” oprowadzi turystę po niezwykle malowniczych terenach lubelszczyzny. Sam Janów Lubelski położony jest na styku urokliwych krain: Roztocza, Kotliny Sandomierskiej i Wyżyny Lubelskiej. Instalując aplikację, otrzymujemy kompendium wiedzy na temat okolicznych atrakcji, zabytków czy tras turystycznych. Już na samym początku możemy wybrać, czy chcemy bliżej poznać park miejski zlokalizowany na terenie historycznego rynku nowego miasta, czy zwiedzić sam Janów Lubelski.  

Mobilny przewodnik zawiera bazę obiektów wzbogaconą o opisy i zdjęcia oraz współrzędne geograficzne, które ułatwiają odnalezienie danego miejsca na mapie i wyznaczenie do niego trasy. Zwiedzanie uatrakcyjnia lektor, który w audioprzewodniku opowie o największych atrakcjach.  

W aplikacji znajduje się również „Paszport turystyczny”, który daje możliwość zameldowania się w danym miejscu. Dużą dawkę wiedzy zapewni encyklopedia opisująca kilkadziesiąt gatunków zwierząt i roślin. Sporym urozmaiceniem jest moduł rozszerzonej rzeczywistości, dzięki któremu w niezwykle ciekawy sposób możemy zapoznać się z obiektami znajdującymi się w aplikacji – wystarczy nakierować aparat telefonu na konkretny obiekt, a aplikacja wyświetli informacje o nim.

Aplikacja „Janów Lubelski” została stworzona w dwóch językach: polskim i angielskim, a do jej prawidłowego działania nie jest wymagane połączenie z internetem. Wystarczy wcześniej zaktualizować bazę danych i można ruszać na wycieczkę!

Aplikacja dostosowana jest do standardów W3C oraz WCAG 2.1 na poziomie AA.