Świętokrzyskie Smaki to przewodnik drukowany i aplikacja mobilna. Wraz z nimi ukazał się również Kalendarz imprez Województwa Świętokrzyskiego 2019. To trzy najnowsze realizacje przygotowane na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach.

Świętokrzyskie Smaki - kulinarny przewodnik

Bogactwo i różnorodność kuchni regionu świętokrzyskiego, w zestawieniu z licznymi atrakcjami turystycznymi, to doskonała wizytówka województwa. Po wielu latach odrodziły się również tradycje winiarskie. Przewodnik i aplikacja wskazują atrakcje kulinarne godne uwagi i podpowiadają, które miejsca warto odwiedzić! Znajdziemy tu zabytki, obiekty kulinarne oraz miejsca rozrywkowe, w których można przyjemnie spędzić czas, przy okazji zapoznając się z kulturowym dziedzictwem. Przydatne dla turystów zapewne będą punkty informacji turystycznej oraz hotele i agroturystyki, w których nie tylko można odpocząć po podróży, ale też zapoznać się z lokalnymi, tradycyjnymi smakami.    

O kalendarzu imprez

Różnorodność oferty kulturalnej sprawia, że województwo świętokrzyskie przyciaga liczne grono odwiedzających. Najbardziej rozpoznawalną marką regionu są Górzy Świętokrzyskie, gdzie odbywają się imprezy turystyczne. Miasta natomiast zapraszają na wydarzenia muzyczne i  filmowe o ogólnopolskiej i międzynarodowej randze. Dziedzictwo kulturowe regionu w przystępny sposób przybliżają liczne lokalne jarmarki,  festyny i imprezy promujące śiętokrzyskie tradycje. W województwie organizowane są też widowiskowe rekonstrukcje historyczne i spotkania z nauką. Niezależnie od charakteru imprezy każde wydarzenie przybliża piękno świętokrzyskiej przyrody oraz bogactwo historii i kultury tych stron. Zachęcamy do odkrywania Świętokrzyskiego!