„Stary Sącz i Levoča – szlakiem tajemnic” to przewodnik w postaci aplikacji na urządzenia mobilne, przedstawiający najciekawsze zabytki i miejsca warte zobaczenia znajdujące się w jednym z najbardziej urokliwych miasteczek Małopolski – Starym Sączu oraz w Lewoczy leżącej w historycznym regionie Spisz we wschodniej Słowacji. Każdy turysta odwiedzający region znajdzie rozbudowaną bazę gastronomiczną i noclegową, obiekty sportowe i rekreacyjne, punkty informacji turystycznej. Aplikacja jest również zaopatrzona w audioprzewodnik, dzięki czemu zwiedzanie będzie nie tylko przyjemne, ale i wygodne.

Dodatkowym atutem aplikacji są propozycje tras – pieszych i rowerowych. Przemierzając je można skorzystać z nawigacji. Ponadto każdy turysta może odkrywać interesujące zakątki Starego Sącza i Lewoczy, biorąc udział w ciekawych grach terenowych, Zagadki, z którymi będą mogli zmierzyć się użytkownicy aplikacji, zostały przygotowane w taki sposób, aby zaciekawić treścią – znajdziemy tu m.in. zagadki tekstowe, quizy i puzzle. Ich różnorodność sprawia, że każda gra jest inna i intrygująca.

Aplikacja przygotowana jest w trzech wersjach językowych – polskiej, słowackiej i angielskiej. Korzysta z usług lokalizacji w tle podczas działania funkcji audioprzewodnik. Powstała w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Tatry w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG V-A Polska - Słowacja 2014-2020.