„Hajnówka – Duchowa witalność” to miejsce odnowy duchowej i fizycznej oraz miasto tradycji i kultury. Liść dębu oraz uproszczona forma krzyża greckiego w logo wskazują na silny związekprzyrody z kulturą i wiarą mieszkańców. Bliskość Puszczy Białowieskiej zachęca do aktywnego wypoczynku i rekreacji, przy okazji dostarczając doznań duchowych
i estetycznych dzięki sielskim krajobrazom. Wysiłek fizyczny w otoczeniu przyrody gwarantuje wewnętrzną odnowę. Najbliższe okolice posiadają bogatą sieć szlaków pieszych, rowerowych oraz nordic walking. Rytm życia miasta wyznacza silnie zakorzeniona wyraźna dwukulturowość (współwystępowanie prawosławia i katolicyzmu). Całość podkreśla niezwykła życzliwość, otwartość miejscowej ludności, często mocno osadzona w tradycji białoruskiej czy prawosławnej. Mieszkańcy chętnie dzielą się z przybyszami bogatym dziedzictwem kulturowym. Hajnówka ma również swoje wyjątkowe smaki, bazujące tylko i wyłącznie na naturalnych produktach, pochodzących od lokalnych producentów. 

Zapraszamy do miejsca otwartego dla wszystkich zagubionych w cywilizacyjnym pędzie. Miasta przesiąkniętego mistyczną energią, która łączy człowieka z przyrodą. Niniejsza aplikacja przeprowadzi Was przez najcenniejsze miejsca w mieście, które należy koniecznie odwiedzić, by doświadczyć jego autentyczności i płynących z niego wartości. Zapraszamy!