Projekt Dziedzictwo Kulturowe i Przyrodnicze dla Rozwoju Pogranicza Polsko-Czeskiego „Wspólne Dziedzictwo” jest realizowany przez 11 partnerów z 8 regionów pogranicza polsko-czeskiego, a jego głównym celem jest zwiększenie ruchu turystycznego na tym obszarze. Projekt obejmuje swoim zasięgiem województwo dolnośląskie i śląskie (częściowo) oraz opolskie (w całości) po polskiej stronie oraz kraj Liberecký, Královehradecký, Pardubický, Olomoucký oraz Moravskoslezský po stronie czeskiej.

W aplikacji turystycznej powstałej w ramach projektu znajdziemy najciekawsze obiekty położone na polsko-czeskim pograniczu. Miejsca zostały podzielone na dwie kategorie: dziedzictwo kulturowe oraz dziedzictwo przyrodnicze. Wśród nich znalazły się takie perełki jak wzgórze zamkowe w Cieszynie, kolumna Trójcy Przenajświętszej w Ołomuńcu, kompleks Dolni Oblast w Vitkovicach czy zamek w Mosznej. Każde z miejsc posiada zdjęcie, opis i dane lokalizacyjne, dzięki czemu z łatwością można wyznaczyć do niego trasę. Obiekty zostały również umieszczone na czytelnej mapie, co ułatwia podgląd ich położenia i zaplanowanie trasy. Odwiedzenie obiektów wiąże się również z benefitem, jakim jest zdobycie Odznaki turystycznej oraz nagrody rzeczowej. Szczegóły związane ze zdobyciem Odznaki zostały również opisane w aplikacji.

Ciekawą funkcja mobilnego przewodnika jest planer, w którym można zachować najciekawsze obiekty, będące później zawsze pod ręką.

Aplikacja działa offline, do jej prawidłowego działania konieczne jest jedynie jednorazowe pobranie danych. Treści w niej zawarte opracowane zostały w języku polskim oraz czeskim. Kolejną składową projektu jest gra terenowa, którą znaleźć można w aplikacji „Wspólne Dziedzictwo – Gra”