Projekt Dziedzictwo Kulturowe i Przyrodnicze dla Rozwoju Pogranicza Polsko-Czeskiego „Wspólne Dziedzictwo” jest realizowany przez 11 partnerów z 8 regionów pogranicza polsko-czeskiego, a jego głównym celem jest zwiększenie ruchu turystycznego na tym obszarze. Projekt obejmuje swoim zasięgiem województwo dolnośląskie i śląskie (częściowo) oraz opolskie (w całości) po polskiej stronie oraz kraj Liberecký, Královehradecký, Pardubický, Olomoucký oraz Moravskoslezský po stronie czeskiej.

W aplikacji „Wspólne Dziedzictwo – Gra” użytkownik znajdzie grę terenową, która poprowadzi go przez najciekawsze obiekty z obszaru objętego projektem. Wszystkich miejsc jest 20, a wśród nich znalazły się takie perełki jak wzgórze zamkowe w Cieszynie, kolumna Trójcy Przenajświętszej w Ołomuńcu, kompleks Dolni Oblast w Vitkovicach czy zamek w Mosznej. Przemierzając polsko-czeskie pogranicze użytkownik rozwiązuje zagadki związane z miejscem, w którym się znajduje. Gra oparta jest na geolokalizacji, a zadania opierają się głównie na spostrzegawczości: aby wykonać zadanie należy bacznie rozglądać się po danym miejscu, a następnie rozwiązać krzyżówkę, ułożyć puzzle, wskazać miejsce na zdjęciu, wybrać odpowiednią odpowiedź w quizie bądź uzupełnić brakujący tekst. Zagadki posiadają różny stopień trudności, dzięki czemu są atrakcyjne zarówno dla młodszych, jak i tych nieco starszych turystów. Ukończenie gry doprowadzi do odkrycia końcowego hasła oraz otrzymania wirtualnego dyplomu.

Aplikacja działa offline, do jej prawidłowego działania konieczne jest jedynie jednorazowe pobranie danych. Treści w niej zawarte opracowane zostały w języku polskim oraz czeskim. Kolejną składową projektu jest aplikacja przewodnikowa „Wspólne Dziedzictwo”, w której zostały przedstawione występujące w grze miejsca.