Aplikacja turystyczna „Przygoda w górach” to doskonały przewodnik mobilny obejmujący teren pogranicza polsko-czesko-niemieckiego, począwszy od rejonu Oppach przez Zittau (Żytawa), część Republiki Czeskiej i teren całego Nadleśnictwa Świeradów po Szklarską Porębę. Umożliwi on dotarcie do informacji o faunie i florze oraz o obiektach turystycznych w regionie.

Aplikacja ta zawiera bazę interesujących punktów turystycznych takich jak: tablice edukacyjne, punkty widokowe oraz obiekty infrastruktury turystycznej. Obiekty te opatrzone są ciekawymi opisami oraz atrakcyjnymi zdjęciami (domy przysłupowe, stare skocznie i tor bobslejowy, Park Krajobrazowy Gór Żytawskich). Użytkownik znajdzie tutaj również audioprzewodnik do wybranych obiektów turystycznych.

Urozmaiceniem spacerów przyrodniczych zaproponowanych w aplikacji są gry terenowe i zagadaki multimedialne. Jest to doskonała propozycja dla indywidualnych użytkowników, ale przede wszystkim dla rodzin z dziećmi czy wycieczek szkolnych. Edukacja poprzez zabawę, odkrywanie tajemnic, poznawanie ciekawostek i rozwiązywanie zagadek jest zdecydowanie dużo bardziej atrakcyjna.

Zapraszamy na niezapomnianą przygodę w górach z przewodnikiem mobilnym!