Aplikacja mobilna „Łuków” to prosty sposób na poznanie bliżej tego leżącego w województwie lubelskim miasta. Jej użytkownicy na wyciągnięcie ręki mają w swoich telefonach kompleksowy przewodnik ułatwiający poruszanie się po mieście, zwiedzanie i korzystanie z oferty kulturalno-rekreacyjnej.

Aplikacja zawiera praktyczne informacje oraz opisy atrakcji i zabytków, które warto zobaczyć. Z wieloma z nich zapoznać można się również w formie audioprzewodnika. Wszystkie miejsca zaznaczone są na działającej także offline interaktywnej mapie, dzięki której łatwo je odnaleźć podczas spaceru po mieście. Użytkownicy aplikacji mogą sprawdzić rozkład jazdy autobusów, poznać stale aktualizowane lokalne wiadomości i dowiedzieć się o zbliżających się wydarzeniach kulturalnych czy imprezach miejskich.

Aplikacja miejska „Łuków” skierowana jest zarówno do mieszkańców, jak i do turystów odwiedzających to miasto. Warto wspomnieć, że mieszkańcy Łukowa mają dostęp do dodatkowych funkcji. Po przyłożeniu do smartfona z uruchomionym czytnikiem NFC Łukowskiej Karty Mieszkańca mogą między innymi zapoznać się z harmonogramem wywozu śmieci, zgłosić napotkaną usterkę drogową czy inne problemy w przestrzeni miejskiej bezpośrednio odpowiednim służbom, a także uzyskać szereg zniżek w punktach na terenie Łukowa.