„Częstochowa – brama na Jurę” to aplikacja mapowa przeznaczona dla fanów turystyki rowerowej i wszystkich, którzy chcieliby lepiej poznać malownicze okolice Częstochowy.

Użytkownicy aplikacji mają możliwość samodzielnego wyznaczenia trasy w trzech trybach: turystycznym, miejskim i terenowym, a także sprawdzenia jej profilu wysokościowego. Mobilny przewodnik oferuje również kilkadziesiąt gotowych propozycji tras – od mniej wymagających wypraw po szlaki dla doświadczonych rowerzystów. Oprócz tego na mapie można znaleźć bazę atrakcji turystycznych wraz ze zdjęciami.

Aplikacja umożliwia zapisanie trasy i udostępnienie jej znajomym, a także pobranie śladu GPX bezpośrednio na telefon. Można dowiedzieć się z niej, ile kalorii spalimy, podróżując rowerem, ile zaoszczędzimy na paliwie oraz o ile mniej CO2 wyemitujemy do atmosfery, wybierając ten ekologiczny środek transportu. Aplikacja rowerowa „Częstochowa – brama na Jurę” dostępna jest również w postaci planera mapowego obsługiwanego przez przeglądarkę internetową.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym miasta Częstochowy.