Aplikacja mobilna „Pomorze Zachodnie” to idealna propozycja dla osób, które planują wycieczkę rowerową po tym regionie i szukają funkcjonalnego, nowoczesnego przewodnika.

Aplikacja zawiera aktualne przebiegi tras rowerowych Pomorza Zachodniego, w tym Velo Baltica (Euro Velo 10/13, R-10), trasę Pojezierzy Zachodnich, Blue Velo, Stary Kolejowy Szlak i trasę Wokół Zalewu Szczecińskiego. Można również skorzystać z nawigacji w trybie offline. Przy trasach zaznaczone są i opisane warte uwagi obiekty i miejsca przyjazne rowerzystom. Miejsca opatrzone są atrakcyjnymi zdjęciami i opisami, a część z nich posiada funkcję audioprzewodnika, dzięki czemu podczas wycieczki możemy posłuchać o interesujących nas obiektach.

Dodatkową propozycją skierowaną do użytkowników są gry terenowe, które w ciekawy i edukacyjny sposób prezentują interesujące miejsca na terenie Pomorza Zachodniego. W przewodniku multimedialnym możemy również podejrzeć najważniejsze zwierzęta występujące na tym obszarze w formie modeli 3D. Dodatkowo niektóre miejsca na terenie Pomorza zostały zobrazowane panoramami sferycznymi.

Znajdzie się coś i dla miłośników historii – dzięki funkcji fotoretrospekcji użytkownik będzie mógł podejrzeć, jak niektóre miejsca wyglądały dawniej, i porównać to ze stanem obecnym.

Przewodnik multimedialny zawiera również funkcję planera, dzięki któremu można w łatwy sposób zaplanować wycieczkę oraz zwiedzanie poszczególnych miejsc. Przydatną funkcją w aplikacji jest także „Zgłoś usterkę”, dzięki której można zgłosić problem na trasie (np. z uszkodzoną infrastrukturą), czy funkcja „Zgłoś problem”, jeśli przy danym obiekcie użytkownik zauważy nieaktualne dane.

Aplikacja jest bezpłatna i dostępna w czterech wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej i ukraińskiej.

Wybierz się w niezapomnianą wycieczkę rowerem przez Pomorze Zachodnie – zapraszamy!

 

Aplikacja otrzymała wyróżnienie Mobile Trends Awards 2022 w kategorii "Czas wolny"