Kompleksowy przewodnik mobilny „Powiat Piotrkowski” to narzędzie zawierające informacje przydatne zarówno turystom, jak i mieszkańcom powiatu.

Położony w województwie łódzkim powiat piotrkowski zaprasza turystów i mieszkańców do skorzystania z aplikacji mobilnej prezentującej region oraz zawierającej szereg praktycznych informacji. Aplikacja „Powiat Piotrkowski” prezentuje bazę obiektów podzielonych na kilka użytecznych kategorii. Są wśród nich atrakcje turystyczne, obiekty noclegowe i gastronomiczne, zabytki oraz miejsca związane z kulturą i przyrodą. Do każdego z obiektów zostały przypisane jego współrzędne, dzięki czemu z łatwością można go odnaleźć korzystając z nawigacji. W aplikacji znajdują się także propozycje tras turystycznych, pokazujących tereny powiatu z ich najciekawszej strony. Poruszanie się po trasach ułatwia interaktywna sieć szlaków, dzięki której użytkownik może wyznaczyć trasę z punktu startu do miejsca docelowego, uwzględniając lub omijając poszczególne odcinki.

Wśród praktycznych modułów w aplikacji znalazły się także wydarzenia oraz prognoza pogody. Dodatkowo miejsca, trasy i wydarzenia mogą zostać dodane do planera ułatwiającego ich późniejsze wyszukanie. Użytkownicy mogą również otrzymywać powiadomienia push z najważniejszymi wydarzeniami lub lokalnymi alertami. Poruszanie się po samym mieście i jego okolicy ułatwia z kolei moduł z rozkładami jazdy.

Treści w aplikacji „Powiat Piotrkowski” prezentowane są w języku polskim i angielskim, sam przewodnik może także działać offline, po wcześniejszym pobraniu danych.