Aplikacja zawiera wszystkie szlaki piesze PTTK znajdujące się na terenie Roztocza, Doliny Sanu i Wisły oraz Rzeszowa – miasta i regionu. Aplikacja zawiera także 100 atrakcji turystyczno-krajoznawczych znajdujących się w pobliżu szlaków. 
Podkarpacie centralno-północne.  Do każdego szlaku pieszego prezentowanego w aplikacji przyporządkowane są, znajdujące się w jego pobliżu, miejsca atrakcyjne pod wzlędem krajoznawczym - z zakresu kultury (świątynie, zamki i pałace, muzea, itp.), przyrody (parki narodowe, rezerwaty, zbiorniki wodne itp.) oraz zagospodarowania turystycznego (schroniska, wiaty, campingi, itp.).

Aplikacja umożliwia: wyznaczenie trasy po szlakach i nawigację po nich, używanie wielu różnych map, pobranie offline mapy OSM oraz szlaków i danych wysokościowych, zobaczenie wszystkich informacji o danym szlaku lub POI, odczyt odległości i azymutu do dowolnego miejsca oraz jego wysokość n.p.m., udostępnienie swojej pozycji, sprawdzenie prognozy pogody dla dowolnego miejsca, zobaczenie na mapie interesujących miejsc w okolicy, nawigację trasą utworzoną poprzez mapę www, zapisanie i udostępnienie ulubionych miejsc i szlaków, a także zapisanie przebywanej trasy i eksport jej do pliku. Można również wczytać swój plik .gpx i nawigować wg niego.