Aplikacja „Arboretum Kopna Góra” prezentuje bazę roślin znajdujących się w ogrodzie wraz z propozycjami spacerów i gier terenowych.

Arboretum w Kopnej Górze założone zostało w 1988 roku i do dziś prowadzone jest przez Nadleśnictwo Supraśl. To rodzaj ogrodu botanicznego połączonego z parkiem leśnym rozciągającym się na obszarze ok. 26ha. Na tej stosunkowo niewielkiej, jak na warunki puszczańskie, powierzchni spotkać można większość typów siedliskowych lasu charakterystycznych dla Puszczy Knyszyńskiej. W mobilnym przewodniku znajdziemy najciekawsze gatunki roślin występujących w arboretum, wraz z opisem, zdjęciami oraz lokalizacją. Aplikacja zawiera również propozycje spacerów – każda z tras zaznaczona została na mapie offline, a dzięki technologii GPS użytkownik widzi podczas wycieczki swoją dokładną pozycję.

Dodatkową propozycją skierowaną do użytkowników są multimedialne gry terenowe, które w ciekawy i edukacyjny sposób prezentują najciekawsze gatunki roślin w arboretum. Znajdziemy tu także informacje o nadchodzących wydarzeniach i warsztatach odbywających się na terenie ogrodu.

Zapraszamy do zapoznania się z funkcjami darmowej aplikacji mobilnej oraz walorami przyrodniczymi Arboretum w Kopnej Górze!