Aplikacja prezentuje przebiegi szlaków turystycznych na terenie woj. dolnośląskiego oraz powiązane z nimi atrakcje turystyczne.

Jest to praktyczne narzędzie dla nowoczesnego turysty, pozwalające na nawigację po szlakach turystycznych oraz dające dostęp do bogatej bazy informacji o najciekawszych miejscach położonych w ich pobliżu. Aplikacja korzysta z tych samych danych o obiektach i szlakach, które są prezentowane na stronie znajdującej się pod adresem dolnoslaskie.szlaki.pttk.pl. Aplikacja wraz z portalem mają na celu popularyzację turystyki aktywnej, wzbogacenie bazy informacyjnej dla turystów oraz wdrożenie nowego produktu turystycznego w postaci regionalnego systemu szlaków turystycznych.

Aplikacja mobilna umożliwia przeglądanie na mapie rożnego rodzaju szlaków znajdujących się na terenie województwa dolnośląskiego. Daje dostęp do wielu przydatnych informacji. Aplikacja wyświetli turyście wysokość n.p.m., dokładny przebieg szlaku w terenie, a także dane o długości szlaku oraz odległości innych szlaków lub obiektów od aktualnego położenia użytkownika. Wszystkie szlaki dostępne w aplikacji zostały zaznaczone zbiorczo na mapie, różnymi kolorami, odpowiadającymi kolorom szlaku w terenie.

Do każdego szlaku przyporządkowane zostały obiekty, a wśród nich ciekawe miejsca krajoznawcze, przyrodnicze oraz inne obiekty atrakcyjne dla turysty. Wśród nich są m.in. Karkonoski Park Narodowy, Rezerwat Gór Stołowych czy najwyższy szczyt Karkonoszy, Śnieżka. Znaleźć tu można także wiele informacji na temat miejscowości, przez które przebiegają szlaki takich jak Szklarska Poręba, Wrocław, Lądek Zdrój czy Karpacz.

Projekt został zrealizowany ze środków Województwa Dolnośląskiego we współpracy z Centralnym Ośrodkiem Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie oraz Oddziałem Świętokrzyskim PTTK w Kielcach.