Aplikacja mobilna PKLpass łączy w sobie zalety nowoczesnego przewodnika i sklepu online, za pośrednictwem którego można zakupić bilety oraz karnety umożliwiające korzystanie ze wszystkich ośrodków Grupy PKL ulokowanych na Kasprowym Wierchu, Gubałówce, Jaworzynie Krynickiej, Górze Parkowej, Palenicy, Mosornym Groniu, Górze Żar i w Solinie.

Główną funkcją aplikacji PKLpass jest możliwość zakupu biletów i karnetów wraz z opcją przypisania ich do konta użytkownika zalogowanego do aplikacji. Dzięki zakupom online nie trzeba kupować biletów w kasie stacjonarnej, a tym samym unika się długich kolejek. Użytkownik aplikacji ma także dostęp do sklepu online oraz ofert specjalnych, zawierających interesujące promocje.

Oprócz możliwości zakupu biletów i karnetów, aplikacja dostarcza także informacji o poszczególnych ośrodkach: znajdują się w niej dane o wyciągach, ich długości, stopniu naśnieżenia i aktualnych warunkach. W aplikacji pojawiają się także bieżące komunikaty, związane chociażby z sytuacją pogodową czy zamknięciu i otwarciu tras. Dzięki zainstalowaniu PKLpass użytkownik otrzymuje dostęp do kompleksowych informacji o konkretnym ośrodku, możliwościach dojazdu i kontaktu.