Aplikacja mobilna „Bory Tucholskie” powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Wdzydzko – Charzykowskiej Lokalnej Grupy Rybackiej „Mòrénka”. Jest to kompleksowy przewodnik turystyczny oprowadzający po Rezerwacie Biosfery Bory Tucholskie, na terenach m.in. Zaborskiego i Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, w okolicach Kościerzyny czy Chojnic. Skierowany jest on głównie do turystów odwiedzających region, preferujących aktywne spędzanie czasu i poznawanie historii okolicy.

W aplikacji znalazł się szereg przydatnych i ciekawych treści, opisujących zarówno rezerwaty przyrody znajdujące się na terenie Rezerwatu Biosfery Bory Tucholskie, jak i opowiadających o różnych kulturach, regionach i zwyczajach. Aplikacja proponuje też różnorodne formy zwiedzania, wraz z przebiegiem tras pieszych, rowerowych i konnych. Znalazło się tu także sporo atrakcyjnych miejsc, podzielonych na kilka kategorii ułatwiających wyszukiwanie. Każdy obiekt posiada opis, zdjęcie i współrzędne, dzięki czemu możliwe jest szybkie wyznaczenie trasy.

Mobilny przewodnik posiada również kalendarz, w którym znajduje się lista różnorodnych wydarzeń odbywających się na obszarze przedstawionym w aplikacji. Zintegrowany planer umożliwia użytkownikom łatwe oznaczanie ulubionych miejsc, tras i wydarzeń. Dzięki ich zapisaniu w pamięci aplikacji z łatwością można w każdej chwili do nich wrócić. Aplikacja „Bory Tucholskie” posiada także moduł prognozy pogody, ułatwiający planowanie wycieczek.

Aplikacja „Bory Tucholskie” jest dostępna w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim.