Puszcza Knyszyńska to drugi pod względem wielkości kompleks leśny na terenie Niziny Podlaskiej, popularny turystycznie zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów odwiedzających okolicę. Poznawanie tych terenów jest jeszcze łatwiejsze dzięki aplikacji mobilnej zwierającej najpotrzebniejsze wskazówki i informacje.

Mobilny przewodnik Puszcza Knyszyńska zawiera szereg modułów, które pomagają użytkownikom w odkrywaniu najbardziej urokliwych zakątków leśnego kompleksu. Dzięki przejrzystemu interfejsowi wszystkie informacje są łatwe w odnalezieniu. W aplikacji znajduje się baza obiektów podzielonych na kategorie oraz szereg tras, które są gotowymi podpowiedziami na spędzenie czasu. Moduł wydarzenia informuje z kolei o aktualnych imprezach, dodatkowo urozmaicających pobyt w okolicy Puszczy Knyszyńskiej. Sporym ułatwieniem dla użytkowników jest planer, do którego można dodać najciekawsze obiekty, trasy i wydarzenia, dzięki czemu zawsze będą pod ręką. Spora baza leśnych ciekawostek zawarta została z kolei w encyklopedii – znajdujące się w niej opisy roślin i zwierząt wzbogacone zostały o zdjęcia, co jest nie lada atrakcją zwłaszcza dla młodszych użytkowników.

Dzięki technologii gps każdy obiekt można w łatwy sposób zlokalizować na mapie i ustalić własne położenie względem niego. Opcja ta jest także niezwykle pomocna podczas przemierzania leśnych tras. W aplikacji Puszcza Knyszyńska został umieszczony także skaner kodów qr, za pomocą którego można poszerzać dostęp do informacji zawartych chociażby na tablicach informacyjnych. Dzięki powiadomieniom push do użytkowników aplikacji mogą być wysyłane powiadomienia, np. o zamknięciu poszczególnych tras lub o wyjątkowych sytuacjach na terenie lasu.

Treści mobilnego przewodnika opracowane zostały w języku polskim i angielskim, po wcześniejszym pobraniu danych mogą być one dostępne offline.