Aplikacja mobilna „Szczuczyn” to szybki i niezawodny system komunikacji Urzędu Miejskiego w Szczuczynie, który zapewnia łatwy dostęp do najważniejszych informacji. W aplikacji znalazły się informacje ważne dla lokalnego społeczeństwa tj. aktualności, harmonogramy wywozu odpadów czy kalendarz gminnych wydarzeń. Dodatkowo, użytkownicy mają możliwość wyrażenia swojego stanowiska w istotnych dla społeczności sprawach dzięki modułowi ankiety.

Dzięki integralnemu połączeniu z oficjalną stroną internetową Urzędu Miejskiego, mieszkańcy są na bieżąco powiadamiani o najświeższych informacjach. Aplikacja „Szczuczyn” staje się nieodzownym narzędziem do pozyskiwania istotnych danych i komunikacji z władzami lokalnymi.

Aplikacja to również idealna przestrzeń dla miłośników aktywnego spędzania czasu. Wyznaczone trasy piesze oraz szlaki rowerowe to doskonała możliwość poznania ciekawych miejsc, zabytków czy atrakcji znajdujących się na terenie gminy. Aplikacja jest także przyjazna dla osób podróżujących offline - wszystkie dane można wcześniej pobrać, umożliwiając korzystanie z niej bez konieczności dostępu do internetu.

Aplikacja przygotowana została w języku polskim i angielskim.