Położony na Dolnym Śląsku Lubań zyskał mobilny przewodnik, dzięki któremu zwiedzanie okolicy i poznawanie jej atrakcji jest jeszcze łatwiejsze. Aplikacja Lubań to propozycja zarówno dla turystów, którzy chcą nieco więcej dowiedzieć się o regionie, jak i dla mieszkańców, których interesują bieżące sprawy.

Przewodnik mobilny po Lubaniu podzielony został na kilka praktycznych modułów zawierających najbardziej przydatne informacje. Znajdziemy tu bazę obiektów ujętych w kategorie, wśród których znalazły się m.in. zabytki, obiekty gastronomiczne i kulturalne oraz noclegi. Jeden z modułów jest także audioprzewodnikiem – nagrania pozwalają na poznawanie ciekawostek o okolicy w trakcie zwiedzania, bez konieczności czytania tekstu. Równie pomocne w zwiedzaniu są trasy, połączone w sieć szlaków, dzięki której można swobodnie zaplanować wycieczkę, uwzględniając konkretny przebieg. Dzięki technologii gps, z której korzysta aplikacja, poruszanie się po okolicy Lubania jest znacznie łatwiejsze i bezpieczniejsze. Aplikacja Lubań posiada także dedykowany podkład mapowy, wykonany specjalnie dla zamawiającego. Zarówno turyści, jak i mieszkańcy mogą śledzić bieżące wydarzenia i aktualności z regionu, dodając je także do planera – dzięki takiemu rozwiązaniu potrzebne informacje zawsze będą pod ręką. Użytkownicy mogą też otrzymywać powiadomienia push wysyłane przez osoby zarządzające treściami w aplikacji. Dodatkowym ułatwieniem jest skaner kodów qr umożliwiający przechodzenie do konkretnych stron www oraz moduł pogody.

Treści w aplikacji mobilnej Lubań zostały przygotowane w czterech językach: polskim, niemieckim, angielskim i czeskim. Przewodnik jest dodatkowo zintegrowany ze stroną internetową, tworząc wspólnie rozbudowaną bazę informacji. Z aplikacji mobilnej można korzystać bez połączenia z internetem, po uprzednim pobraniu danych.