Informacja o mobilnym przewodniku miejskim po Wrocławiu w "Rzeczpospolitej":

Informacje o wydarzeniach kulturalnych i sportowych, opisy tras turystycznych i rozkład jazdy z wyszukiwarką połączeń - to niektóre z elementów mobilnego przewodnika miejskiego, specjalnej aplikacji uruchomionej przez Wrocław przed Euro 2012

Aplikacja w językach polskim i angielskim została przygotowana na urządzenia z systemem iOS oraz Android. Użytkownicy pobierają ją ze strony internetowej. Aplikacja jest darmowa.

Jak podkreślił dyrektor biura promocji wrocławskiego magistratu Paweł Romaszkan, mobilny przewodnik skierowany jest zarówno do turystów odwiedzających Wrocław, jak i do mieszkańców szukających aktualnych informacji o życiu kulturalnym i rozrywkowym miasta. "Wszystkie dane zawarte w aplikacji pobierane są podczas aktualizacji z bazy portalu miasta, co gwarantuje ich jakość" - zapewnił Romaszkan.

Aplikacja podzielona jest na sześć głównych modułów, zawierających niemal wszystkie informacje dotyczące miasta. Można tam znaleźć m.in. opisy ciekawych miejsc w stolicy Dolnego Śląska wraz z trasami turystycznymi, informacje o wystawach, koncertach czy wydarzeniach sportowych oraz repertuary teatrów i kin. W aplikacji znalazły się również moduł z aktualnymi informacjami z życia Wrocławia. Bogato rozbudowana została cześć dotycząca komunikacji, gdzie oprócz rozkładu jazdy znalazła się wyszukiwarka połączeń.

Aplikacja, za zgodą użytkownika, wykorzystuje geolokalizację, czyli lokalizację GPS, co powoduje, że dostosowuje wyświetlane informacje do miejsca, w którym znajduje się osoba z niej korzystająca. Z aplikacji można również korzystać w trybie offline, co oznacza, że po jej pobraniu odstępne są informacje, np. dotycząc rozkładu jazdy, bez konieczności nawiązywania połączenia z internetem.

Mobilny przewodnik miejski został uruchomiony tuż przez piłkarskimi mistrzostwami Europy, jednak - jak zapewnia magistrat - aplikacja będzie działać we Wrocławiu na stałe.