Informacja o produktach internetowych i mobilnych Przemyśla w serwisie Rzeszów Gazeta.pl.

Nowoczesny, zintegrowany system informacji turystycznej Miasta Przemyśla, czyli portal turystyczny i specjalna aplikacja mobilna na Android - to najnowsza inwestycja Przemyśla w promocję. - Chcemy, aby informacje o mieście trafiły do jak najszerszego grona osób - mówią urzędnicy.
Nowy system składa się z dwóch elementów:
- portalu turystycznego, dostępnego z poziomu przeglądarek internetowych w komputerach stacjonarnych, ale też w wersji pozwalającej na korzystanie z niego w urządzeniach mobilnych typu laptop, tablet czy smartfon, docelowo działający również w infokioskach.
- aplikacji mobilnej dedykowanej urządzeniom mobilnym (tablet/smartfon), dostępnej na najpopularniejsze systemy operacyjne (Android).
Oba te narzędzia mają służyć jako nośniki informacji i aktualności głównie turystycznych, kulturalnych. Znajdą się tam zapowiedzi wydarzeń, aktualna i pełna baza teleadresowa, informacje o atrakcjach turystycznych, bazie hotelarskiej i gastronomicznej, informacje turystyczne i spis obiektów turystycznych, sportowych, rekreacyjnych itp.
- Nowy system ma być atrakcyjną pod względem graficznym i zastosowanych technologii wizytówką miasta, a co najważniejsze - najpełniejszą bazą danych o mieście dla turystów z możliwością zaplanowania pobytu w Przemyślu czy spędzenia wolnego czasu wraz ze wskazaniem lokalizacji danego obiektu czy wydarzenia na mapie oraz wyznaczenia trasy do tego punktu - informuje wydział promocji Urzędu Miejskiego w Przemyślu.
Nowa strona znajduje się pod adresem: www.visit.przemysl.pl .
Aplikację na urządzenia mobilne można pobrać ze strony www.visit.przemysl.pl lub poprzez zeskanowanie telefonem lub smartfonem fotokodu, zamieszczonego na materiałach informacyjnych, tabliczkach, naklejkach, które pojawią się na terenie miasta. System dostępny jest w dwóch językach: polskim i angielskim.
Obiekty zostały podzielone według przejrzystych kategorii (np. gastronomia, noclegi, kultura i sztuka, sport i rekreacja), dzięki temu łatwo można odnaleźć informacje, gdzie można w Przemyślu coś zjeść, gdzie przenocować, jak spędzić czas wolny czy zaplanować weekend.
Są informacje o zabytkach, muzeach, miejscach wartych odwiedzenia, a także wiele informacji praktycznych, takich jak komunikacja i transport, apteki i pomoc medyczna, adresy urzędów pocztowych, instytucji, biur turystycznych czy bankomatów. Strona i aplikacja może być więc pożyteczna jako praktyczny informator nie tylko dla turystów, ale i mieszkańców Przemyśla.
Portal i aplikacja są na bieżąco aktualizowane i wzbogacane o nowe treści. Użytkownik aplikacji w każdej chwili ma możliwość pobrania aktualnej wersji, np. z najświeższymi informacjami o imprezach kulturalnych, sportowych i turystycznych. Równocześnie aplikacja będzie powiadamiać raz w miesiącu o możliwości aktualizacji.
Aplikacja działa zarówno w trybie online, jak i offline. Po pierwszym pobraniu aplikacji dostęp do Internetu, sieci Wi-Fi czy transmisji danych sieci komórkowej jest wymagany tylko w przypadku pobrania aktualizacji lub korzystania z nawigacji, która wskaże drogę do wybranego miejsca.
- Aby powyższe narzędzia mogły spełniać swoją rolę pełnego i aktualnego przewodnika po naszym mieście, konieczna jest bieżąca aktualizacja umieszczanych tam danych. Zapraszamy do współpracy przy współtworzeniu systemu informacji turystycznej. Właściciele pubów, kawiarni, restauracji, hoteli itd. mogą uzupełniać te dane bezpłatnie. Wystarczy przesłać nam aktualne dane teleadresowe, opis zachęcający do odwiedzenia lokalu. Organizatorów koncertów, wystaw, wernisaży, rajdów turystycznych, imprez plenerowych, wydarzeń kulturalnych, sportowych i turystycznych zachęcamy do przesyłania informacji, programów imprez, plakatów - proszą urzędnicy wydziału promocji. Kontakt mailowy: pr@um.przemysl.pl.
 Nowy system informacji turystycznej Przemyśla kosztował niecałe 50 tys. zł.