Aplikacja mobilna z questami i grami terenowymi

Questy w aplikacji, aplikacje służące do gier terenowych (również geocachingu) to propozycja połączenia aktywnego wypoczynku z turystyką odkrywczą i poznawczą. Użytkownicy otrzymują opisy zadań do wykonania - polegających np. na odnalezieniu lokalizacji GPS lub rozwiązaniu zagadek związanych z obiektami turystycznymi. Jeśli polecenie okazuje się zbyt trudne, mogą skorzystać z modułu podpowiedzi, a po rozwiązaniu wszystkich tajemnic na szlaku docierają do finału zabawy ukoronowanej wirtualną nagrodą.
Firma Amistad wprowadziła aplikację questową w 2012 r. i było to pierwsze tego typu rozwiązanie nie tylko w Polsce, ale i poza granicami naszego kraju.
PolskaTurystyczna.pl:

Gry terenowe/ Questy

Quiz questing

Aplikacja "Quiz Questing" pomaga wędrować stworzonymi w ramach projektu 35-ma questami – turystycznymi grami terenowymi, pomagającymi odkryć lokalne dziedzictwo. Aby przebyć trasę questingową należy znaleźć dany quest w aplikacji i udać się na jego początek. Podążając za wskazówkami ujętymi w wierszowanych instrukcjach przemieszczamy się do kolejnych punktów trasy rozwiązując zagadki i w efekcie docieramy do mety, na której czeka skarb. 

PolskaTurystyczna.pl:

Gry terenowe/ Questy

Żywieckie questy

Aplikacja "Żywieckie Questy" zawiera grupę questów z regionu Żywiecczyzny - Ślemienia, Rychwałdu, Łysiny i Świnnej. Trasy questów są tak przygotowane by można było je przejść w około 1-1,5 godziny. Na trasie wędrówki użytkowników aplikacji znajdują się miejsca-przystanki, które stanowią cel wędrówki. 
Każda gra questowa "Żywieckich Questów" składa się z kilku etapów, zawierających zadania. Odnalezienie właściwej lokalizacji oraz rozwiązanie zagadki wiąże się z przejściem do następnego etapu. Za rozwiązanie wszystkich zagadek i ukończenie questu użytkownik zdobywa nagrodę – dyplom. Uczestnik zabawy może także podejrzeć położenie questów na mapie lub wybrać daną pozycję z listy. 
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.