Gry miejskie i terenowe

Tworzymy gry miejskie i terenowe w aplikacjach mobilnych. Wprowadziliśmy aplikację questową już w 2012 r. i było to pierwsze tego typu rozwiązanie nie tylko w Polsce, ale i poza granicami naszego kraju. Gry w aplikacji to:

  • połączenie aktywnego wypoczynku i turystyki odkrywczej,
  • zadania na ekranie smartfona.

Gry posiadają również moduł podpowiedzi, a rozwiązanie tajemnic prowadzi do wirtualnej nagrody.

Aplikacja z questami

Przykładem aplikacji mobilnej z questami jest aplikacja "Festiwal wrażeń". To trasy z zagadkami z regionu Ziemi Kłodzkiej. Trasy questów są tak przygotowane by można było je przejść w około 1,5-3,5 godziny. Na trasie wędrówki użytkowników aplikacji znajdują się miejsca-przystanki, które stanowią cel wędrówki.  Każda gra questowa "Festiwalu Wrażeń" składa się z kilku etapów, zawierających zadania. Odnalezienie właściwej lokalizacji oraz rozwiązanie zagadki wiąże się z przejściem do następnego etapu. Za rozwiązanie wszystkich zagadek i ukończenie questu użytkownik zdobywa nagrodę – wirtualny dyplom, a także miejsce w rankingu graczy.

Przykładowe realizacje z grami terenowymi

Zobacz poniżej kilka realizacji, w których znaleźć można gry miejskie i terenowe. W każdej z nich użytkownicy otrzymują na ekranie smartfona opisy zadań do wykonania. Polecenia polegają np. na odnalezieniu lokalizacji GPS lub rozwiązaniu zagadek związanych z obiektami turystycznymi. Jeśli zadanie okazuje się zbyt trudne, mogą skorzystać z modułu podpowiedzi, a po rozwiązaniu wszystkich tajemnic na szlaku docierają do finału zabawy ukoronowanej wirtualną nagrodą. Gry w aplikacjach mogą mieć postać quizów, questów lub postać gry z elementami geocachingu.