Edukacja przyrodnicza

W czasie rodzinnych wypadów odwiedzamy rozległe parki narodowe, małe ogrody botaniczne i arboreta. W każdym z tych przypadków sprawdza się edukacja przyrodnicza – także w formie mobilnej. Dzięki atlasom przyrodniczym użytkownicy aplikacji na smartfony mogą zapoznać się z fauną i florą danego kompleksu, a korzystając z tzw. kluczy, rozpoznawać poszczególne gatunki, ślady zwierząt czy odgłosy ptaków. Przydatne mogą okazać się też tabliczki z QRkodami. Dla osób nieprzekonanych do systemów mobilnych nieocenionym źródłem wiedzy będą natomiast wydawnictwa drukowane i strony internetowe.

PolskaTurystyczna.pl:

Edukacja przyrodnicza

Przewodniki drukowane

Kompleksowe produkty stworzone z myślą o turystach poszukujących nie tylko pomysłów na weekend, ale i informacji praktycznych związanych z danym regionem. W przewodnikach znajdują się opisy miejsc, propozycje tras, mapki oraz porady dla zwiedzających. Całość opatrzona jest pięknymi zdjęciami, a teksty powstają we współpracy ze znanymi i doświadczonymi autorami. Tworzymy nie tylko przewodniki turystyczne, ale też kulinarne lub 3D...
PolskaTurystyczna.pl:

Edukacja przyrodnicza

Leśne arboretum Warmii i Mazur

Aplikacja "Leśne Arboretum Warmii i Mazur" prezentuje najważniejsze informacje o ogrodzie botanicznym znajdującym się w Kudypach. Dzięki doskonale opracowanemu leksykonowi roślin każdy miłośnik przyrody odnajdzie tutaj opisy zawierające informacje o pochodzeniu danego gatunku, a także barwne zdjęcia. Niewątpliwym atutem aplikacji jest szczegółowa, rysunkowa mapa, dzięki której każdy odwiedzający arboretum będzie mógł dokładnie zaplanować swój pobyt w ogrodzie. Mapa dokładnie prezentuje tereny arboretum oraz znajdujące się na nich ścieżki. Dzięki lokalizacji GPS użytkownik znajdzie interesujące go rośliny czy obiekty w błyskawicznym tempie. 
PolskaTurystyczna.pl:

Edukacja przyrodnicza

Białowieski Park Narodowy

Aplikacja mobilna "Białowieski Park Narodowy" pomoże nie tylko w znalezieniu atrakcji turystycznych w regionie Puszczy Białowieskiej, znaleźć można tu również trzy questy, czyli gry terenowe dla małych i dużych. Aplikacja zawiera opisy szlaków turystycznych i ciekawych miejsc, całość wzbogacona jest w atrakcyjne zdjęcia puszczańskiej przyrody. W aplikacji znajduje się na bieżąco uzupełniany kalendarz wydarzeń a zwiedzanie ułatwia planer, do którego można łatwo i szybko w każdej chwili wrócić. W opisach obiektów turystycznych zawarto dane kontaktowe i lokalizację na mapie. Z mieszkańcami Białowieskiego Parku Narodowego można też zapoznać się dzięki atlasowi zwierząt, który prezentuje zdjęcia i opisy popularnych gatunków żyjących na tych terenach. 

Aplikacja przygotowana w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej.
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.